Eğitimlerimiz

 • Türkiye’de müzakereciliğin meslek olması için çalışmalar yürüten ve Müzakere Kültürünün topluma yerleşmesine öncülük eden GMN (Global Mediators & Negotiators), Türkiye’de ilk kez Anlaşma Müzakereciliği konusunda, verdiği eğitimlerin ardından, dileyen ve bu alanda ilerlemek isteyen profesyonellere yönelik bir sınav açmaktadır.
 • Türkiye’de müzakereciliğin meslek olması için çalışmalar yürüten ve Müzakere Kültürünün topluma yerleşmesine öncülük eden GMN (Global Mediators & Negotiators), Türkiye’de ilk kez Anlaşma Müzakereciliği konusunda, verdiği eğitimlerin ardından, dileyen ve bu alanda ilerlemek isteyen profesyonellere yönelik bir sınav açmaktadır.
 • Programın Amacı

  Arabulucular için süpervizyon çalışması mesleğini arabulucu olarak yürütecek veya eğitmenlik yolunu da deneyecekler için planlanmış 3 günlük yoğun bir programdır. Bu çalışmaya katılanlar açısından; Arabuluculuğun her aşamasına daha derinden bakacakları, her sunu ve grup çalışmasında yepyeni farkındalıklar kazanacakları ve Türkiye’de benzeri olmayan bir yetkinlik programına dahil olacakları söylenebilir.
 • Başarılı Arabulucunun El Kitabı, arabuluculuğu (başvurudan kapanışa kadar) tüm süreç yönetimi teknikleri ve iletişim yöntemleriyle birlikte vakalar üzerinden anlatan ve gerekli formları da beraberinde sunan bir kitaptır. Sadece Türkiye'de değil, uluslararası arabuluculuk yapmak isteyenlere de rehberlik eder. İçinde her arabulucunun veya arabuluculuk ofisinin kendi formlarını oluşturabilmesi için gereken temel bilgiler de vardır.   Kitap 29 Ocak 2020 tarihinde satışa sunulacaktır. Kitap sert kapak (hard cover) olarak basılmaktadır. Kitabın satış bedeli KDV dahil, 60 TL’dir. Sipariş vermek isteyenler linkten ödemelerini yaparak sipariş verebilirler. Ücrete kargo bedeli dahil değildir. Beş kitap siparişi verenlerden ayrıca kargo ücreti alınmaz. 
 • Çatışma Analizi

   5.400,00

  Programın Amacı

  Çatışma analizi, uyuşmazlık çözümü sürecine başlarken uzmanların ilk yaptığı sistematik çalışmalaradan biridir. Böylece taraflar kendilerine sunulan destekle, İlişkilerinin daha derin dinamiklerini keşfederler. Bu yöntem daha ziyade şirket içi, aile şirketleri, şirketler arası, etnik veya ülkelerarası uyuşmazlıklarda çözüm sürecine katkı sunar. Doğru analiz, çözüm sürecinin yarısını aşmak anlamına gelir ve bu işin uzmanları tarafından yapılmalıdır.
 • Programın Amacı

  Çatışma Koçu, uyuşmazlık yaşayan kişilerle birebir ve yüz yüze görüşme yapar ve onları zorlayan konuları veya çözmeleri gereken sorunları aşmaları için onlarla birlikte kendilerine en uygun yol haritasını çıkarır. Böylece danışan taraflar sorunun neresinde yer aldıklarını, soruna etkilerini, çözüm için yaratıcı seçenekleri fark edebilir ve adım atma yolunu ve cesaretini de, bulabilirler.
 • Programın Amacı

  Dinlemeden duyulmaz, duyulmadan anlaşılmaz, anlaşılmadan iletişilmez, ileşitilmeden ilişki sağlıklı yürümez. Çoğu zaman iletiştiğimizi sanırken, hiç dinlemediğimizin ne denli farkındayız? Farkındaysak, neden dinlemeyiz? Farkında değilsek, nasıl dinleme ehli olacağız?
 • Programın Amacı

  Arabuluculuğu bir yaşam biçimi olarak tanımlasaydık, tam tarafsızlıkla, olanlara bütünsel bakan ve kişileri olaylardan ayıran, çözüm odaklı bir yaklaşımdan söz ederdik. Arabuluculuğa yöneticiler açısından bakarsak, katılımcı, birleştirici, dahil edici, delege eden, sorgulayan, olaylara tepeden bakan ve stratejik düşünen bir liderlik modeli olarak tanımlanabilir. Profesyonel arabulucu ise, eğitimlerle öğrendiği ve halen uyguladığı özel teknikleri kullanarak uyuşmazlıklarına çözüm arayan taraflara hizmet sunan kişidir.
 • İlkeli Müzakere

   5.400,00
  <h4><strong><span style="color: #1c75bc;">Programın Amacı</span></strong></h4> <strong>Harvard Modeli</strong> olarak da bilinen İlkeli Müzakere, iç ve dış müşterilerle ilişkiler söz konusu olduğunda, benzer etkinlikte kullanılabileceği gibi, doğru uygulandığında anlaşma sonrası olası uyuşmazlıkların çıkması ihtimalini de, minimize eden, dört temele dayanan bir yöntemdir. İlkeli Müzakere, uyuşmazlık çözümünden ziyade, uyuşmazlık yönetiminde de faydalanılabilecek en etkin iletişim, müzakere ve karşılıklı ikna yöntemlerinden biridir.
 • Arabulucular için uluslararası akreditasyon sınavları yapan farklı farklı kuruluşlar vardır. GMN Insitute, IMI (International Mediation Institute) ile işbirliğini seçmiş, bir IMI – QAP olarak Türkçe konuşan arabulucuları, hangi ülkede olurlarsa olsunlar, akredite etme hakkı almıştır. IMI, arabuluculuk alanında dünyanın en prestijli NGO’  larından biridir ve akreditasyonunu da, dünyanın en önemli akreditasyonlarından biri olarak kabul edilir. BM Singapur Konvensiyonu’ nun imzalanması sürecinde değerli katkılar sunmuştur.
 • Program Koordinatörü Lerzan Erkan - (0533 699 10 38) Eğitmenler Hülya Mutlu – Stratejik İK Yönetimi Cihan Alp – İşe Alma ve Yerleştirme Gözde Sodacı Karataş – Eğitim Yönetimi Lerzan Erkan – İnsan Kaynaklarının Hukuki Boyutu Mine Kumral İlgün – Performans Yönetimi, Yetenek Geliştirme Lerzan Erkan – Ücret, Yan Haklar ve Ödüllendirme Sistemleri Eğitimin Amacı Şirketlerde insan kaynakları alanında çalışmak isteyen veya bu alanda kariyerine yeni başlayanlara uzmanlık kazandırmak, güncel ve uygulayabilecekleri pratik bilgi ve kaynaklara ulaşmalarını sağlamaktır. Farklı sektörlerdeki katılımcıların deneyimlerini de paylaşacağı programda, insan kaynakları alanındaki güncel gelişmeler ve bilgiler katılımcılara aktarılacaktır.  Katılımcı Sayısı 15 kişi Hedef Kitle
  • En az lisans mezunu ve insan kaynakları alanında kariyer yapmak isteyen çalışanlar
  • İnsan kaynaklarına ilgi duyan ve bu alanda uzmanlaşmaya istekli çalışanlar
  • Şirketlerin insan kaynakları bölümünde çalışan ve gelişim sağlamak isteyen İnsan Kaynakları uzmanları ve yöneticileri
  • Şirket sahipleri, yöneticileri ve yönetici adayları
  Eğitim İçeriği ve Takvimi Cumartesi – Pazar günleri 09:30-16.30 saatleri arasında uygulanacaktır. Eğitim içeriğine ve takvimine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Değerlendirme Yöntemi Acıbadem Üniversitesi ve GMN tarafından gerçekleştirilen İnsan Kaynakları Yönetimi Uzmanlığı Sertifika Programının aşağıdaki koşulları sağlayan katılımcılarına, Acıbadem Üniversitesi Rektörü, ASEGEM Direktörü ile GMN yetkilisinin imzası olacak şekilde sertifika ya da katılım belgesi verilecektir. Sertifika               : Program sonunda yapılan sınavda 70 puan alarak başarılı olan katılımcılara, %80 devam koşulunu sağlamaları şartıyla sertifika verilecektir. Katılım Belgesi    : Program sonunda yapılan sınavda başarısız olan katılımcılara, %80 devam koşulunu sağlamaları şartıyla katılım belgesi verilecektir.
 • Müzakere, hayatımızın her alanında, her konuda ve her seviyede bilinçlice olmasa da yürüttüğü bir süreç. Neden? Çünkü insan tek başına yaşayamaz ve tek başına yşayamadığı iiçin de hayatımız bir “anlaşmalar bütünü”. Eşimizle, arkadaşımızla, çocuğumuzla, müşterimizle, tedarikçimizle, çalışanımızla, ortağımızla, çocuğumuz, kardeşimiz veya ana-babamızl, komşumuzla; kısacası ilişkide oladuğumuz herkesle sürekli müzakere ederiz.
 • Pandemi durumunu da dikkate alarak 6 ile 10 kişi arasında katılımcı kabul edeceğimiz Arabuluculuk eğitimleri, 21 - 22 - 23 Ağustos’ ta gerçekleşecektir. Eğitim konuları şöyledir:
  • Genel olarak ADR nedir?
  • Arabuluculuk nedir?
  • Geçmişten günümüze arabuluculuk uygulamaları
  • Arabulucunun rolü ve arabuluculuk etiği
  • Hazırlık aşamasından kapanışa kadar arabuluculuk süreci
  • Çatışma teorileri ve analizi
  • Arabuluculuk süreç yönetim teknikleri
  • Arabuluculukta iletişim ve müdahale yöntemleri
  • Arabuluculukta müzakere
  • Zor durumların yönetimi ve güç kavramı
  Eğitimler saat 10.00-18.00 arasında Lefkoşa’da gerçekleşecektir. Eğitmen  Dr. Deniz Kite Güner’dir. Eğitim ücreti 2.000 TL’dir. Her katılımcıya “Başarılı Arabulucunun El Kitabı” hediye edilecektir. Eğitimler teoriyle birlikte pratikleri de kapsar. Eğitim sonrası 6 ay boyunca zoom bağlantılı ücretsiz mentorluk da verilmektedir. Banka bilgileri aşağıda yer almaktadır. Kayıt yaptırmak isteyenler, 19 Ağustos tarihine kadar ödemelerini tamamlayarak bu programa katılabilirler.
 • Programın Amacı

  Kolaylaştırıcılık, herhangi süreci; karar verme veya çözüm bulma gibi, özel yöntemler ile kolaylaştırarak yönetmek anlamına gelmektedir. Kolaylaştırıcı ise, belirli tekniklerle ve amaca en uygun planla, bu süreci yöneten, sürece katılan tarafların hedeflerine varmalarında onlara asistanlık eden kişidir.
 • Programın Amacı

  Kültürlerarası iletişim, kültürü ve farklı kültürlerin iletişime olan etkisini dikkate alarak yürüttüğümüz kişiler veya gruplar arası iletişimdir. Günümüz küresel şirketleri, giderek birbirine bağımlı hale gelen uluslararası ekonomik, toplumsal ve siyasi yaşam ve elbette bireyin kendisini sosya medya ile dünyaya tanıttığı gerçeği dikkate alındığında, kültürlerarası iletişim her geçen gün başarının bir unsuru haline gelmektedir.
 • Bugüne kadar hep Müzakereci Topluluğumuz’un Zen Grupları online eğitim ile yapılabilir mi diye bize sorulmaktaydı. Müzakere eğitimleri karşılıklı müzakere pratiği yapmayı da gerektirdiğinden bizler bu isteği uzun süredir araştırıyorduk. Sonunda teoriyle pratiği tam bir sınıf ortamında, herkesin herkesi görebileceği ve karşılıklı müzakere de yapabileceği şekilde organize edebileceğimiz bir online sistem kurduk! Covid-19 (Corona Virus)  ile evlere kapandığımız bu süreçte müzakere öğrenmek isteyen herkesi, sınıf eğitimlerine göre fiyat avantajı da bulunan, bu programda yer almaya davet ederiz. Aşağıda genel akışını bulabileceğimiz programımız 15 Nisandan başlayarak 5 gün arka arkaya devam edecek. Bununla birlikte, online eğitimlere devam eden katılımcılarımız ileride açılacak sınıf içi programların 1 gününe de ek ücret almadan katılarak yüz yüze müzakere yapabilecekler. On-line programa katılanlar için de eğitim sonrası 6 aylık ücretsiz mentorluk yapılacaktır. Katılım Belgeleri eğitimler tamamlandıktan sonra katılımcı adreslerine kargo ile yollanacaktır. Dersler Saat 14:00 – 17:00 arasında yapılacaktır. Derslere katılan kişilere derslere giriş için kullanıcı kodu gönderilecektir.
 • Programın Amacı

  Genel bir tanım olarak Müzakereler, karşılıklı fayda ilkesinden hareketle, müzakere eden taraf için en iyi faydayı yakalama yöntemleri olarak adlandırılabilir. O halde profesyonel müzakereci, bu faydayı temsil ettiği taraf veya taraflar açısından çıkarlarını, maksimum noktasına taşıyabilen kişidir.
  • Stratejik olarak şirketiniz açısından önemli ve hatta tek satıcı olan bir şirketle ile nasıl müzakere yürüteceksiniz?
  • Önemli bir satın alma hazırlıyorsunuz, koşullardan birini değiştirmeniz gerekti ve satın alma fiyatını da, yükselteceğini biliyorsunuz, ne yapacaksınız?
  • Firmanız ana maddesindeki alış fiyatlarında indirim sağlamanızı istedi, ne yapacaksınız?
  • Halen hiç mutlu olmadığınız bir tedarikçinizle yeniden anlaşma yapmanız gerek, istediğiniz koşulları nasıl yaratacaksınız?
  Satın alma ve tedarik zinciri profesyonelleri için yukarıda sıralanan sorular, gündelik yaşamlarının bir parçasıdır. Bununla birlikte pek az profesyonel, kendi alanlarına özel müzakere eğitimi alarak uzmanlaşmıştır; daha ziyade iş hayatında ilerlerken geliştirdikleri taktiklerle yol alırlar. Global Mediators & Negotiators (GMN), TÜSAYDER işbirliği ile Türkiye’de ilk kez ve sadece satın alma ve tedarik zinciri çalışanları için özel bir temel ve ileri müzakere eğitimi hazırladı. Türkiye’nin dinamiklerini ve uluslararası kültürel farklılıkları da dikkate alan bu eğitimler Temmuz 2019 itibariyle başlıyor!
 • Arabulucular için uluslararası akreditasyon sınavları yapan farklı farklı kuruluşlar vardır. GMN Insitute, IMI (International Mediation Institute) ile işbirliğini seçmiş, bir IMI – QAP olarak Türkçe konuşan arabulucuları, hangi ülkede olurlarsa olsunlar, akredite etme hakkı almıştır. IMI, arabuluculuk alanında dünyanın en prestijli NGO’  larından biridir ve akreditasyonunu da, dünyanın en önemli akreditasyonlarından biri olarak kabul edilir. BM Singapur Konvensiyonu’ nun imzalanması sürecinde değerli katkılar sunmuştur.
 • Programın Amacı

  Sorun odaklı uyuşmazlık çözümü, başta ticari uyuşmazlıklar olmak üzere, taraflarca kolaylıkla tanımlanabilecek o anki sorunların, ihtiyaç ve menfaat odaklı çerçevelemesiyle çözümlenmesi sürecidir. Arabulucular açısından, özellikle uluslararası sertifikasyonda karşılarına çıkan “hangi stil” sorusuna cevaben, Problem Odaklı Çözüm konusunda uzmanlaşabilecekleri bir arabuluculuk stilidir.
Go to Top