Sınav Öncesi Eğitimler

Sınav Öncesi Eğitimler

 1.800,00

Arabulucular için uluslararası akreditasyon sınavları yapan farklı farklı kuruluşlar vardır. GMN Insitute, IMI (International Mediation Institute) ile işbirliğini seçmiş, bir IMI – QAP olarak Türkçe konuşan arabulucuları, hangi ülkede olurlarsa olsunlar, akredite etme hakkı almıştır.

IMI, arabuluculuk alanında dünyanın en prestijli NGO’  larından biridir ve akreditasyonunu da, dünyanın en önemli akreditasyonlarından biri olarak kabul edilir. BM Singapur Konvensiyonu’ nun imzalanması sürecinde değerli katkılar sunmuştur.

Açıklama

Neden?

Öncelikle bu akreditasyon bir Türk arabulucuya uluslararası boyutta “bilgili, deneyimli ve yetkindir” ibaresi kazandırır. Bu ibare, Singapur Konvensiyonuna imza atmış olan Türkiye’nin, geniş coğrafyasında uyuşmazlık çözüm merkezi olma hedefiyle iç içedir. Dil bilsin veya bilmesin, uluslararası uyuşmazlıklarda yer almak isteyen her arabulucu, bu hedefini gerçekleştirmek için önemli bir adım olarak uluslararası akreditasyonu seçebilir.

Kimler başvurabilir?

  • Arabuluculuk eğitimi almış olanlar
  • En az 20 solo/tek başına arabuluculuk yürütmüş olanlar
  • İlk eğitimi aldığı tarihten sonra ara ara arabuluculuğunu geliştirecek eğitim ve konferanslara katılmış olanlar
  • Arabuluculukla ilgili projelerde yer almış veya halen almakta olanlar

Nasıl Bir süreç?

IMI Sertifikasyonu için GMN Insitute websitesinden başvuru yapmanız gerekir. Yazılı sınavlar 3 farklı başlık altındadır:

  • Arabuluculuk Bilgisi
  • Arabuluculuk Etiği
  • Arabuluculuk Becerileri

Bu sınavlar online düzenlenmektedir, 20’şer soruluk testlerden oluşur ve toplamda 60 sorudur. Başarılı olmak için her bir bölümde en az %70 doğru bilmek gerekir. Test tamamlanır tamamlanmaz, sistem arabulucuya geçip geçmediğini söyler. 70’in altında alanlar bu sınavlarını ilk sınav tarihinden en az 1 ay sonra yeniden deneyebilirler. Yazılı sınavları geçenler, uygulama sınavı için tarih alırlar. Uygulama sınavında katılımcı arabulucu rolü üstlenir. Bu sınav video kaydına alınır ve geçse de, kalsa da arabulucuya yollanır. Uygulama sınavında katılımcının kendisi, taraf rolü oynayanlar ve gözetmenler katılımcıyı bir değerlendirmeye tabii tutarlar. Uygulama sınavına girecek arabulucu yazılı sınavlara başvuru yaptığında uygulama sınavının değerlendirme kriterleri de kendisine yollanır.

Hoşunuza gidebilir…

Hello
Sorularınız için:
whatsapp 0535 345 1855
Bilgi için:
it@gmn-tr.com

Have A Promotional Code?

Fatura detayları

Ek bilgi

Siparişiniz

Ürün
Adet
Toplam
Cart Subtotal  0,00
Order Total  0,00
  • Kredi Kartı – iyzico

Kişisel verileriniz siparişinizi işleme almak, bu web sitesindeki deneyimlerinizi desteklemek ve gizlilik ilkesi sayfamızda açıklanan diğer amaçlar için kullanılacaktır.

Go to Top