Eğitimlerimiz

 • Pandemi durumunu da dikkate alarak 6 ile 10 kişi arasında katılımcı kabul edeceğimiz Arabuluculuk eğitimleri, 21 - 22 - 23 Ağustos’ ta gerçekleşecektir. Eğitim konuları şöyledir:
  • Genel olarak ADR nedir?
  • Arabuluculuk nedir?
  • Geçmişten günümüze arabuluculuk uygulamaları
  • Arabulucunun rolü ve arabuluculuk etiği
  • Hazırlık aşamasından kapanışa kadar arabuluculuk süreci
  • Çatışma teorileri ve analizi
  • Arabuluculuk süreç yönetim teknikleri
  • Arabuluculukta iletişim ve müdahale yöntemleri
  • Arabuluculukta müzakere
  • Zor durumların yönetimi ve güç kavramı
  Eğitimler saat 10.00-18.00 arasında Lefkoşa’da gerçekleşecektir. Eğitmen  Dr. Deniz Kite Güner’dir. Eğitim ücreti 2.000 TL’dir. Her katılımcıya “Başarılı Arabulucunun El Kitabı” hediye edilecektir. Eğitimler teoriyle birlikte pratikleri de kapsar. Eğitim sonrası 6 ay boyunca zoom bağlantılı ücretsiz mentorluk da verilmektedir. Banka bilgileri aşağıda yer almaktadır. Kayıt yaptırmak isteyenler, 19 Ağustos tarihine kadar ödemelerini tamamlayarak bu programa katılabilirler.
 • Arabulucular için uluslararası akreditasyon sınavları yapan farklı farklı kuruluşlar vardır. GMN Insitute, IMI (International Mediation Institute) ile işbirliğini seçmiş, bir IMI – QAP olarak Türkçe konuşan arabulucuları, hangi ülkede olurlarsa olsunlar, akredite etme hakkı almıştır. IMI, arabuluculuk alanında dünyanın en prestijli NGO’  larından biridir ve akreditasyonunu da, dünyanın en önemli akreditasyonlarından biri olarak kabul edilir. BM Singapur Konvensiyonu’ nun imzalanması sürecinde değerli katkılar sunmuştur.
 • Arabulucular için uluslararası akreditasyon sınavları yapan farklı farklı kuruluşlar vardır. GMN Insitute, IMI (International Mediation Institute) ile işbirliğini seçmiş, bir IMI – QAP olarak Türkçe konuşan arabulucuları, hangi ülkede olurlarsa olsunlar, akredite etme hakkı almıştır. IMI, arabuluculuk alanında dünyanın en prestijli NGO’  larından biridir ve akreditasyonunu da, dünyanın en önemli akreditasyonlarından biri olarak kabul edilir. BM Singapur Konvensiyonu’ nun imzalanması sürecinde değerli katkılar sunmuştur.
 • Bugüne kadar hep Müzakereci Topluluğumuz’un Zen Grupları online eğitim ile yapılabilir mi diye bize sorulmaktaydı. Müzakere eğitimleri karşılıklı müzakere pratiği yapmayı da gerektirdiğinden bizler bu isteği uzun süredir araştırıyorduk. Sonunda teoriyle pratiği tam bir sınıf ortamında, herkesin herkesi görebileceği ve karşılıklı müzakere de yapabileceği şekilde organize edebileceğimiz bir online sistem kurduk! Covid-19 (Corona Virus)  ile evlere kapandığımız bu süreçte müzakere öğrenmek isteyen herkesi, sınıf eğitimlerine göre fiyat avantajı da bulunan, bu programda yer almaya davet ederiz. Aşağıda genel akışını bulabileceğimiz programımız 15 Nisandan başlayarak 5 gün arka arkaya devam edecek. Bununla birlikte, online eğitimlere devam eden katılımcılarımız ileride açılacak sınıf içi programların 1 gününe de ek ücret almadan katılarak yüz yüze müzakere yapabilecekler. On-line programa katılanlar için de eğitim sonrası 6 aylık ücretsiz mentorluk yapılacaktır. Katılım Belgeleri eğitimler tamamlandıktan sonra katılımcı adreslerine kargo ile yollanacaktır. Dersler Saat 14:00 – 17:00 arasında yapılacaktır. Derslere katılan kişilere derslere giriş için kullanıcı kodu gönderilecektir.
 • Program Koordinatörü Lerzan Erkan - (0533 699 10 38) Eğitmenler Hülya Mutlu – Stratejik İK Yönetimi Cihan Alp – İşe Alma ve Yerleştirme Gözde Sodacı Karataş – Eğitim Yönetimi Lerzan Erkan – İnsan Kaynaklarının Hukuki Boyutu Mine Kumral İlgün – Performans Yönetimi, Yetenek Geliştirme Lerzan Erkan – Ücret, Yan Haklar ve Ödüllendirme Sistemleri Eğitimin Amacı Şirketlerde insan kaynakları alanında çalışmak isteyen veya bu alanda kariyerine yeni başlayanlara uzmanlık kazandırmak, güncel ve uygulayabilecekleri pratik bilgi ve kaynaklara ulaşmalarını sağlamaktır. Farklı sektörlerdeki katılımcıların deneyimlerini de paylaşacağı programda, insan kaynakları alanındaki güncel gelişmeler ve bilgiler katılımcılara aktarılacaktır.  Katılımcı Sayısı 15 kişi Hedef Kitle
  • En az lisans mezunu ve insan kaynakları alanında kariyer yapmak isteyen çalışanlar
  • İnsan kaynaklarına ilgi duyan ve bu alanda uzmanlaşmaya istekli çalışanlar
  • Şirketlerin insan kaynakları bölümünde çalışan ve gelişim sağlamak isteyen İnsan Kaynakları uzmanları ve yöneticileri
  • Şirket sahipleri, yöneticileri ve yönetici adayları
  Eğitim İçeriği ve Takvimi Cumartesi – Pazar günleri 09:30-16.30 saatleri arasında uygulanacaktır. Eğitim içeriğine ve takvimine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Değerlendirme Yöntemi Acıbadem Üniversitesi ve GMN tarafından gerçekleştirilen İnsan Kaynakları Yönetimi Uzmanlığı Sertifika Programının aşağıdaki koşulları sağlayan katılımcılarına, Acıbadem Üniversitesi Rektörü, ASEGEM Direktörü ile GMN yetkilisinin imzası olacak şekilde sertifika ya da katılım belgesi verilecektir. Sertifika               : Program sonunda yapılan sınavda 70 puan alarak başarılı olan katılımcılara, %80 devam koşulunu sağlamaları şartıyla sertifika verilecektir. Katılım Belgesi    : Program sonunda yapılan sınavda başarısız olan katılımcılara, %80 devam koşulunu sağlamaları şartıyla katılım belgesi verilecektir.
 • Başarılı Arabulucunun El Kitabı, arabuluculuğu (başvurudan kapanışa kadar) tüm süreç yönetimi teknikleri ve iletişim yöntemleriyle birlikte vakalar üzerinden anlatan ve gerekli formları da beraberinde sunan bir kitaptır. Sadece Türkiye'de değil, uluslararası arabuluculuk yapmak isteyenlere de rehberlik eder. İçinde her arabulucunun veya arabuluculuk ofisinin kendi formlarını oluşturabilmesi için gereken temel bilgiler de vardır.   Kitap 29 Ocak 2020 tarihinde satışa sunulacaktır. Kitap sert kapak (hard cover) olarak basılmaktadır. Kitabın satış bedeli KDV dahil, 60 TL’dir. Sipariş vermek isteyenler linkten ödemelerini yaparak sipariş verebilirler. Ücrete kargo bedeli dahil değildir. Beş kitap siparişi verenlerden ayrıca kargo ücreti alınmaz. 
 • Müzakere, hayatımızın her alanında, her konuda ve her seviyede bilinçlice olmasa da yürüttüğü bir süreç. Neden? Çünkü insan tek başına yaşayamaz ve tek başına yşayamadığı iiçin de hayatımız bir “anlaşmalar bütünü”. Eşimizle, arkadaşımızla, çocuğumuzla, müşterimizle, tedarikçimizle, çalışanımızla, ortağımızla, çocuğumuz, kardeşimiz veya ana-babamızl, komşumuzla; kısacası ilişkide oladuğumuz herkesle sürekli müzakere ederiz.
 • 1-2-3-4 Ağustos 2019 tarihlerinde gerçekleşecek olan  Ticari Müzakere Yönetimi ve Ticari Uyuşmazlıklarda Arabuluculuk teknikleri eğitimleri konuları tibariyle iki tam günü müzakere ve diğer iki tam günü arabuluculuk olarak ayrılmıştır.

  • Stratejik olarak şirketiniz açısından önemli ve hatta tek satıcı olan bir şirketle ile nasıl müzakere yürüteceksiniz?
  • Önemli bir satın alma hazırlıyorsunuz, koşullardan birini değiştirmeniz gerekti ve satın alma fiyatını da, yükselteceğini biliyorsunuz, ne yapacaksınız?
  • Firmanız ana maddesindeki alış fiyatlarında indirim sağlamanızı istedi, ne yapacaksınız?
  • Halen hiç mutlu olmadığınız bir tedarikçinizle yeniden anlaşma yapmanız gerek, istediğiniz koşulları nasıl yaratacaksınız?
  Satın alma ve tedarik zinciri profesyonelleri için yukarıda sıralanan sorular, gündelik yaşamlarının bir parçasıdır. Bununla birlikte pek az profesyonel, kendi alanlarına özel müzakere eğitimi alarak uzmanlaşmıştır; daha ziyade iş hayatında ilerlerken geliştirdikleri taktiklerle yol alırlar. Global Mediators & Negotiators (GMN), TÜSAYDER işbirliği ile Türkiye’de ilk kez ve sadece satın alma ve tedarik zinciri çalışanları için özel bir temel ve ileri müzakere eğitimi hazırladı. Türkiye’nin dinamiklerini ve uluslararası kültürel farklılıkları da dikkate alan bu eğitimler Temmuz 2019 itibariyle başlıyor!
 • Yetkin Arabuluculuk

   5.400,00

  Programın Amacı

  Her uzmanlık, temel teorik eğitimin yanı sıra yetkinlik eğitimlerini ve alanda pratik yapmayı zorunlu kılar. Yetkin arabuluculuk, temel eğitim alarak, arabuluculuğun ne olduğunu bilenlere, nasıl’ın pek çok stratejisini, uygulamalarla gösteren, arabuluculara geri-bildirim sunan, uluslararası standartlarda kabul görmüş yöntemleri aktaran, yoğun bir programdır.
Go to Top