Türkiye’de başlattığımız Müzakere Topluluğu çalışması Sri Lanka’dan aldığımız Peace Ambassador belgemiz ile daha da, değer kazandı.

Dr. Deniz Kite Güner’in bugüne kadar bu alnda yaptığı tüm çalışmalara ek olarak, Sn. Leyla Alaton’un desteği ve liderliği ile başlattığı Müzakereci Topluluğu Programı, Sri Lanka’dan taçlandı!

Centre for Peace Studies tarafından, 2018 Barış Elçisi kabul edilen Dr. Deniz Kite Güner, aldığı “Excellency” ünvanıyla, Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri olan Kaliteli Eğitim (04), Barış, Adalet ve Güçlü Kurumlar (16) ve Hedefler için Ortaklar (17) başlıklı hedeflerini gerçekleştirecek Ortak konumuna gelmiştir. Bu bağlamda tüm Müzakereci Topluluğu Üyelerimiz de, aynı Ortak statüsüyle ve Sn. Leyla Alaton’un desteği ile, birer Birleşmiş Milletler Ortağı konumundadırlar.

Bugüne kadar 50’den fazla işinsanının müzakereci olmak veya daha profesyonel müzakere yapmak için uzmanlaşmasına, toplumda başta iş hayatı ve sosyal yaşam olmak üzere her alanda müzakere kültürünü geliştirmek hedefiyle başlayan Müzakereci Topluluğu Programına katılan ve katılacak her işinsanı, bu açıdan ülkemizde önemli bir misyonu da, yüklenmiştir.

Bize bu ödülü veren Birleşmiş Milletler Barış Üniversitesi akademisyenlerinden ve Centre for Peace Study Direktörü olan Dr. Riyas S. Lebbe’ye de bize verdiği bu değer ve misyon için çok teşekkür ederiz.