Tam da… Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin görüşmeye başladıkları anda ziyarete geldi.

Dr. Deniz Kite Güner’in biyografisinde yok yok:

Türkiye’nin ilk profesyonel ve uluslararası arabulucusu,  Mısır’ın ilk Türk Müsteşarı,  Milano Ticaret Odası ve Floransa Arabulucular Odası uluslararası arabulucusu, Amerikan-Türk İş Geliştirme Konseyi kurucu üyesi ve daha bir çok unvan.

2003’te, kimse bilmezken arabulucu çalışmalarını başlatan, İtalya’nın Livorna takımını Adana’ya getirerek Adana Demirspor’u taraftarıyla barıştıran ve lig yükselmesini sağlayan, uluslararası arabulucu akreditasyonu yapan Güner şimdilerde müzakere kültürü üzerine çalışıyor.

Yani…

Öncülük ettiği arabuluculuktan sonra müzakere kültürü öncülüğü yapıyor. Bu amaçla da, Bursa Felsefe Kulübü ile birlikte Uludağ Üniversitesi öğrencileriyle buluşacak.

Bursa Felsefe Kulübü Başkanı Gürkan Kaya ile geldiğinde, Erdoğan-Bahçeli buluşmasını yorumlamasını istedik.

Şunu söyledi:

“İstişarede lider herkesin görüşünü alır, kendi kararını uygular. Müzakere anlaşmayı hedefler. İttifak görüşmesi ise siyasi pazarlık, müzakere değil.”

Düşüncesi şu:

“Siyasiler istişareyi biliyor, ama müzakereyi yapamıyor. Önümüzde seçim var. Birbirlerini övmesinler, ama kötülemesinler de. Türkiye’nin ihtiyacı olan partilerüstü birleşme müzakereyle olur.”

Kaynak: CHP ‘tebdil-i kıyafet’ yapıp Bozbey’i vatandaşa soracak – Ahmet Emin Yılmaz