tr Türkçe en English

GMN BLOG     

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

GMN Blog

Kullanıcı Oyu: 0 / 5

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil

Yıllar önce Cenevre’de bir uluslararası arabuluculuk konferansına katılmıştım. Orada tartışılan konulardan biri, Avusturya’da uygulandığı şekliyle arabuluculuk sürecine tarafların her ikisinin aynı anda gelmesinin mi, yoksa genel olarak İngiltere’de uygulandığı şekliyle taraflarla önce ayrı ayrı görüşmelerin yapılması mı gerektiği idi.

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin

Müzakere, pazarlık ile eş anlamlı değildir ve en net ve kısa şekilde; en az 2 tarafın, stratejik düşünceyle ihtiyaçlarını karşılamak üzere, iletiştiği, birbirine bağımlı, farklılık yönetimi olarak tanımlanabilir. Bu tanımlamanın içinde yer alan bazı noktalara da açıklık getirmek gerekir.

Kullanıcı Oyu: 0 / 5

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil

Ticari uyuşmazlıklardan söz ederken, belirli durumlarda en az iki şirket arasında herhangi iş yapıştan doğan anlaşmazlıklardan söz ederiz. İşyeri uyuşmazlıkları veya işçi-işveren uyuşmazlıkları gibi kulağa ticari uyuşmazlık gibi gelen uyuşmazlıklar bu başlığın altında irdelenmezler. Çünkü bu tür uyuşmazlıklarda uyuşmazlığa taraf olan tek bir şirket söz konusudur.

Kullanıcı Oyu: 0 / 5

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil

İki yönetici, her toplantıda birbirlerine karşı öfkeyle kaynamalarına sebep olan, kendi performanslarını etkileyen ve kendi ekipleri arasında kötü bir iletişime sebep olan uzun süreli   bir “kişilik çatışması” içindeydiler. Firmadaki çoğu insan, aynı anda onlarla birlikte olmaktan kaçınıyordu.  Bir gün Ali muhasebe departmanında bir fatura üzerine tartışırken, Ayşe’de aynı faturayla ilgili tartışmak üzere içeriye girdi. Muhasebe ekibi tepeden tırnağa donakaldı. Bu, şüphesiz, “show zamanı” olacaktı. Ali ve Ayşe yüz yüze geldiklerinde, ikisi de savaşa hazır konumuna geçtiler. Ayşe  derin bir nefes alırken  içeriye muhasebe müdürü girdi.

2017-2018 GMN Trkiye JCI programı: Inovatif Liderlik: https://t.co/0vTtZxqpFV
Kaynak Dergisi Haziran 2017'de yayınlanan yazım: Müzakere Pazarlık Değildir! https://t.co/kX3ClhxAe2
Kaynak Dergisi Ağustos 2017'de yayınlanan yazım: Müzakere Üstadı ve Sanatına Giden Yol https://t.co/FKJBIgufv2
Arabuluculukta Alternatif Kelimesi Nedir? https://t.co/8uWHrJ86kH
RT @NAFCM: #peacebuilders, #peacemakers and #peacekeepers are all working for #peace in every #community https://t.co/ugarnGQVER