tr Türkçe en English

     

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

GMN Blog

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin

2017 yılından beri, kendisi girişimciliğin en güzel örneklerinden biri olan Workinton bünyesindeki Kuluçka Merkezi etkinliklerine katılıyor, mentorluk yapıyor ve gerçekleşen jürilerde yer alıyorum. Bu çalışmaların bana ne kadar ilham verdiğini, geleceğe ne denli umutla bakmama vesile olduğunu sizlere anlatamam. Her bir fikir, öyle ya da böyle, gençlerimizin sorun çözme becerisi, eleştirel düşünce yetkinliği ve yaratıcılığının da birer göstergesidir.

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin

Müzakere, pazarlık ile eş anlamlı değildir ve en net ve kısa şekilde; en az 2 tarafın, stratejik düşünceyle ihtiyaçlarını karşılamak üzere, iletiştiği, birbirine bağımlı, farklılık yönetimi olarak tanımlanabilir. Bu tanımlamanın içinde yer alan bazı noktalara da açıklık getirmek gerekir.

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin

Her şirket verimliliği ve kaliteyi arttırmak için elinden geleni yapar ve bu konuda inanılmaz programlar geliştirilmiştir. Bununla birlikte bir şirketin en önemli kaynağı insandır ve insan söz konusu olduğunda teknik bilginin yanı sıra, koçluk, liderlik vs konularda da, inanılmaz ve hatta enflasyon sayılacak kadar çok ve değişik, eğitimler düzenlenir. Çünkü günümüz şirketleri oldukça rekabetçi bir ortamda var olmaya çalışmaktadır ve her çalışanın hedefi de, daha üst makama erişmektir!

Kullanıcı Oyu: 0 / 5

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil

Yıllar önce Cenevre’de bir uluslararası arabuluculuk konferansına katılmıştım. Orada tartışılan konulardan biri, Avusturya’da uygulandığı şekliyle arabuluculuk sürecine tarafların her ikisinin aynı anda gelmesinin mi, yoksa genel olarak İngiltere’de uygulandığı şekliyle taraflarla önce ayrı ayrı görüşmelerin yapılması mı gerektiği idi.

2017-2018 GMN Trkiye JCI programı: Inovatif Liderlik: https://t.co/0vTtZxqpFV
Kaynak Dergisi Haziran 2017'de yayınlanan yazım: Müzakere Pazarlık Değildir! https://t.co/kX3ClhxAe2